Registrovaní členové spolku se mohou přihlásit zde. Podat přihlášku můžete zde.

Horizon Aircraft úspěšně dokončil testování prototypu letadla VTOL

Horizon Aircraft je jednou z předních společností v oblasti hybridních elektrických vzdušných vozidel s vertikálním vzletem a přistáním (VTOL)

Obrázek
Prototypu Cavorite X5

Horizon Aircraft plánuje přejít na letové testy v prvním čtvrtletí 2023 ve světovém klimatickém větrném tunelu ACE poblíž Toronta v Ontariu.

Svět na eVTOLy čeká

V roce 2021 existovalo přibližně 6 850 objednávek na eVTOL v hodnotě přibližně 26,1 miliardy USD, ale nový výzkum odhaduje, že do roku 2025 očekává 66 % profesionálů v oblasti rizikového kapitálu a soukromého kapitálu, že počet objednávek v tomto odvětví bude vyšší než 8 000. Každý šestý (16 %) dokonce věří, že to bude více než 10 000.

Důležitý je výběr baterií

Některé používané baterie jsou příliš těžké pro dlouhé vzdálenosti a jejich časy nabíjení jsou příliš pomalé na to, aby podporovaly požadovaný počet letů. Životní cyklus mnoha baterií je navíc příliš krátký. Mnoho prototypů eVTOL, které jsou v současné době ve vývoji, používá pokročilé varianty s vysokou hustotou energie. Tyto lehčí baterie se mohou snadno poškodit, což zvyšuje frekvenci jejich výměny, a to zvýší náklady. Jednou z největších provozních překážek rozmístění flotily VTOL ve městech je málo míst vhodných pro přistávací plochy a zařízení potřebná k dobíjení a údržbě letadel.

Hmotnost baterií použitých pro Cavorite X5 je pouhých 200 kg, což mu zajišťuje dolet 500 km s hybridním elektrickým pohonem. Některé vysoce profilované eVTOLs používají baterie, které váží 600 kg nebo více a mají dolet mezi 100 km a 200 km.

Předpokladem pro letecká taxi je zaručení bezpečnosti

Pouze pokud bude bezpečnost nejvyšší prioritou pro provozovatele a výrobce, budou lidé ochotni vzdušná taxi používat. Ukázal to globální výzkum, který si nechala společnost Horizon Aircraft provést.

Studie v 10 zemích napříč Severní Amerikou, Evropou, Afrikou, Oceánií a Asií zjistila, že 65 % dospělých bude s radostí létat v elektrických vertikálních aerotaxi eVTOL, jakmile je schválí regulační orgány v jejich vlastní zemi, 61 % by je použilo i v jiných zemích, kde by je regulační orgány schválily. Nejochotnější používat vzdušná taxi jsou lidé ve Spojených arabských emirátech (87 %), Indii (82 %) a Jižní Africe (88 %). Pouhých 16 % lidí z celého světa by v aerotaxi nelétalo.

Bezpečnostní otázky je třeba důsledně řešit - tři ze čtyř (76 %) dotázaných tvrdí, že obavy o bezpečnost eVTOL by byly největším odstrašujícím důvodem pro používání aerotaxi. 69 % žádá ujištění o výcviku pilotů. Méně než polovina (47 %) by se obávala nákladů na lety, 43 % se obává dopadu na životní prostředí. Přibližně 77 % dotázaných se domnívá, že vývoj odvětví je pozitivní.

O společnosti Horizon Aircraft Inc.

Horizon Aircraft je pokročilá letecká strojírenská společnost, která vyvinula první eVTOL na světě, který dokáže létat většinu svých misí přesně jako normální letadlo a zároveň nabízí špičkovou rychlost, dolet a provozní využitelnost. Cavorite X5 eVTOL je navržen tak, aby rychle vstoupil na trh a obsloužil široké spektrum uživatelů.

Zdroj:https://www.3pol.cz/cz/rubriky/bez-zarazeni/2938-horizon-aircraft-uspesne-dokoncil-testovani-prototypu-letadla-vtol, více na www.horizonaircraft.com

Nejnovější zprávy

Informace o zpracování osobních údajů
Webdesign Zdeněk Nováček, s.r.o.